Kuřačky.cz - svět kuřaček cigaret, přitažlivosti a půvabu

Nabídka

 • Jste amatérským nebo profesionálním fotografem?
 • Rádi fotíte, fotografování je vaším koníčkem, zálibou či naplněním?
 • Hledáte další cíl, smysl či náměty pro vaši práci?
 • Rádi spolupracujete s modelkami, vedete je při focení?
 • Chcete svou aktivitou přispět k duchu svobodné společnosti a zmírňovat společenské předsudky?
 • Vítáte další platformu pro svou seberealizaci a prezentaci?

Nabízíme vám účast v našem projektu, formou fotografické tvorby. Námětem je zachycování přitažlivosti žen s cigaretou, jejich půvabu, krásy, osobnosti, v různých situacích, přibližování prožitků a emocí - v přirozeném či uměleckém provedení.

Pokud výstup vaší práce splní určité parametry (více v pravém sloupci), může se vaše modelka zúčastnit soutěže Miss Kuřačka, soutěžit tak spolu s modelkami, které fotíme v rámci užšího týmu projektu kuracky.cz.

Výstup pro soutěž Miss Kuřačka

 • 10 fotografií modelky kuřačky - reprezentativní výběr toho nej
 • Kompletní sada fotografií - vyprávění fotopříběhů s cigaretou
 • Vyplněný dotazník o kouření modelky (formulář poskytneme)
 • Vyplněný a podepsaný model-release (formulář poskytneme)
 • Video rozhovor - postačuje surový materiál
 • Video s pózováním modelky při kouření - postačuje surový materiál

Všechny tyto prvky přibližují osobnost dané modelky-kuřačky a zajišťují jí účast a případný úspěch v soutěži.

Jak výsledné prezentace po zpracování mohou vypadat, se můžete podívat ve fóru do kategorie Miss Kuřačka - prezentace soutěžících.

U zveřejněných prezentací s vaším autorským obsahem uvedeme odkazy na vaše stránky či profily - bude to pro vás reklama a reference (pokud si to budete přát).

Pokud zatím nemáte prostor pro zhotovení úplných prezentací s obsahem popsaným výše, můžete nám zaslat i vaše jednotlivé fotografie - s tématikou ženy a cigarety. Takové fotky také rádi prezentujeme.

kontaktujte nás

Pokud vás nabídka zaujala a rádi byste se v našem projektu autorsky podíleli na obsahu, neváhejte a kontaktujte nás, optimálně e-mailem na antaric@kuracky.cz.


Je možné si případně dohodnout telefonát či osobní schůzku. Zodpovíme a přiblížime všechny další potřebné detaily a zašleme příslušné podklady.


Těšíme se na spolupráci s vámi.

další podrobnosti

Předpoklady

Modelky je potřeba zajistit vlastními silami. Avšak v případě, že obdržíme přihlášku do soutěže z regionu, kam nemáme dosah, můžeme vám zprostředkovat kontakt.

Spolupráci s vaší modelkou předpokládáme formou TFP. Můžete fotit své známé, kamarádky, přítelkyně či modelky, se kterými již spolupracujete dlouhodobě nebo získáte přímo pro tento záměr. Podmínkou je, že musí být skutečné kuřačky, nesmí jít jen o pózu či prosté držení cigarety. Ve výsledku je to poznat.

Dáváme v základu přednost civilnějším fotkám, v přirozeném barevném provedení. Jako doplněk můžete (a vítáme) i jakékoli umělecké fotky navíc, jako součást prezentace.

Tvořte oku lahodící fotografie, společně vytvářející příběh ženy a jejího vztahu ke kouření, ukažte její postoj. Je to hra s kouřem, hra se rty, hra se světlem. Vzbuďte představivost. Vyprávějte příběhy každodennosti či se rozkročte až k fashion či glamour. Můžete zůstat u jednoho outfitu nebo střídat, stejně tak volit prostředí dle svého vkusu a sekundárního záměru.

Požadavky

Věk modelek minimálně 18 let, horní hranice není dána, nezáleží ani na mírách modelky - záleží pouze na přitažlivosti tak, jak ji subjektivně vnímáte a jak si myslíte, že může být přijata širším publikem. Každá žena může být krásná či neobyčejná.

Prezentace není jen o jedné, dvou či třech fotkách. Fotky mají přiblížit osobnost modelky-kuřačky, ve více situacích a okamžicích, formou celků, polocelků, detailů apod. Fotosérie má vyprávět i příběh, od zapálení, přes kouření, vydechování, odklepávání až po típnutí cigarety.

Fotografie nesmí být v žádném případě ani náznakem vulgární. Fotografie nesmí být prvoplánově vyzývavé. Z fotografií však může čišet i jisté erotické napětí. Snímky jsou o oslavě dívčí a dámské elegance. Netvořte nic, co by mohlo ženu jakkoli ponižovat nebo urážet.

Nepřípustné jsou veškeré retuše - to znamená veškeré zásahy do vzhledu modelky. Jako je zeštíhlování, odstraňování vad pleti, zvětšování očí, prsou, prodlužování nohou apod. Je na vás nafotit modelku tak, aby vypadala krásně. Je to fotografická soutěž, ne malířská soutěž. Zakázané jsou také veškeré úpravy kouře - zaměřte se na umění ho zachytit přirozeně, ve hře se světlem a protisvětlem.

Technické pozadí a doporučení

Úroveň vaší fototechniky a výbavy není rozhodující - značka, objektivy, parametry focení. Rozhodující je vaše umění, cit a schopnosti, které se promítají do výsledku.

Uchovávejte originály svých fotografií jako doklad o autorství. V podobě RAWu nebo JPG v původním (nejvyšším) rozlišení.

Pro zasílané fotografie vítáme rozlišení alespoň 1600x1068 (připadné zmenšení pro výstup na stránky provedeme sami). Stranové poměry dodržujte normované (3:2, 4:3, 1:1, 2:1 atd.), podle přístroje a kompozičních záměrů.

10 reprezentativních fotografií vybírejte tak, aby prostřídaly celky, polocelky, detaily a různé situace a emoce při kouření, i modelku samotnou. Pokud si nejste jisti, rádi vybereme desítku z dodaných kompletních fotografií sami.

Kompletní sada fotografií - vhodný je počet v řádu desítek fotek. Horní limit není stanoven, resp. by měl být dán smysluplným vedením pozornosti diváka. Pokud vyprávíte více příběhů a počet fotek dosahuje řádu stovek, rozdělíme prezentaci na několik logicky uspořádaných dílů.

Video stačí nahrávat i pomocí vestavěné funkce ve fotoaparátu, není nezbytně nutné vždy používat samostatnou kameru (vhodné je však rozlišení min. HD Ready, tj. 1280x720, avšak rozlišení FullHD 1920x1080 50p je ideální). Zachycený přirozený zvuk vítán. Výsledné video sestříháme a otitulkujeme sami, rádi vám pomůžeme.

Formu předávání dohodneme tak, aby byla pro vás co nejjednodušší.

Těšíme se na spolupráci s vámi.